Bloglovin'de takip ediniz :)

Follow on Bloglovin

25 Mart 2013 Pazartesi

MARIO BADESCU VITAMIN E NIGHT CREAM

Merhabalar..
Sonunda, "artıkın yazayım bu ürünleri" dedim.Uzuncadır kullanıyorum ŞU yazımda bahsettiğim alışverişten aldığım ürüneri. 
İlk olarak da elimin en az gittiği ama geçenlerde beni şaşırtan ve memnun eden ürünü anlatayım dedim.
Önce bir görünsün :)


Ürün tanımı:

Mario Badescu E Vitaminli Gece Kremi 29 Ml
Antioksidan özelliğe sahip E vitamini, pamuk tohumu yağı ve kakao yağının zengin karışımı, kurumuş ve pürüzsüz-lüğünü kaybetmiş cildin yumuşaklığını geri kazandırmaya yardımcı olur. Cilt tipi: Kuru ve hassas ciltler için

Kavanoz formunda saklanan ürünlerinin ambalaj tasarımı aynı.Beyaz üzeri yeşil..Fiyatı çok düşük olmayan bir ürüne göre fazla basit ve iddiasız bence.Halbuki az reklam da yapmıyor değil.


Ürün kuru ve hassas ciltler içinmiş, o yüzden tercih ettim ama kapağı açınca aşırı yağlı ve katı yapıda bir krem görünce şaşırdım.
Kullanırken parmağımın ucuna accık alıp elimde dağıtıp ısıtarak uyguladım yüzüme çünkü çok çok yağlı hissediyorum biraz kaçırınca.
Bu sebepten ilk aldığım zamanlar yüzüm çok gerilmedikçe kullanmamaya çalıştım.
 Ama geçenlerde hava çok ayazken ve ben dışarı çıkmak zorunda kalmışken :( yüzümün aşırı kuruluğuna ve ayazdan yanmışlığına ilaç gibi geldi.
Ve ellerim de mahvolduğu için el kremime karıştırdım ; sonuç memnun ediciydi.

Ayrıca bu ürün aynı alışverişte aldığım diğerlerinden farklı olarak çok kokmuyor ve rahatsız etmiyor,bu benim için artı bir özellik.
Yağlı yapıda olmasına rağmen sivilcelenmeye sebep olmadı bende.

İçeriğe bakalım

İçeriği çok yoğun ve karmaşık değil,zaten geneli bitkisel yağlardan oluşuyor: kakao, pamuk,buğday filizi yağı ve E vitamini bulunuyor.

Ürün 29 ml.(niye 30 değil anlamadım :)  ) ve görüldüğü üzere kavanozda.Bu özelliğini hiç sevmedim,çok fena toz topluyor.Toz yapışmasın diye kapağı açmamla kapamam bir oluyor,kremin yarısını kullandıysan yarısını da toz var diye kazımışımdır :)

İyi yönlerinden biri de "Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir" ibaresi.Bir Biyolog olarak bu tür konularda hassas olan ve bunu belirten kuruluşlara saygı duyuyorum.
Ürün ABD üretimi,normal fiyatı 60-80 lira arası değişiyor ama ben Limango'da büyük indirimle aldım :)
Tekrar alır mıyım bilmiyorum ama merak ettiyseniz deneyin derim.

Güzel günler..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız değerli =)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...